09120754199-02188787589-46042254 مشاوره حضوری

معافیت مالیات برارزش افزوده

معافیت مالیات برارزش افزوده

معافیت مالیات بر ارزش افزوده خدمات قبل از فرآوری محصولات کشاورزی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف شدندمعافیت مالیات بر ارزش افزوده شامل مراحل بسته بندی، انجماد، پاک کردن، درجه بندی، پوست گیری و خشک کردن مانند شالیکوبی و تفت خشکبار مانند نخودپزی، فرآوری محصولات کشاورزی محسوب می شودنکته اینکه معافیت مالیات بر ارزش افزوده شامل سایر فراورده های کشاورزی نمی باشدمتن کامل معافیت مالیات بر ارزش افزوده فراورده های محصولات کشاورزی بدین شرح می باشد

Share/Save/Bookmark
کد مطلب: ۱۲۷۵
نمایندگان مردم در خانه ملت جهت تأمین نظر شورای نگهبان ، خدمات قبل از فرآوری محصولات کشاورزی را از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف کردند.
نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۱۱ اسفند) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی برخی مواد لایحه برنامه ششم توسعه اعاده شده از شورای نگهبان، با اصلاح بند الحاقی ماده ۴۳ این لایحه با ۱۳۲ رأی موافق، ۱۷ رأی مخالف و ۳ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۰ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

بر این اساس متن زیر جایگزین بند الحاقی ماده ۴۳ لایحه برنامه ششم توسعه شد: مراحل بسته بندی، انجماد، پاک کردن، درجه بندی، پوست گیری و خشک کردن مانند شالیکوبی و تفت خشکبار مانند نخودپزی، فرآوری محصولات کشاورزی محسوب می شود.

خدمات مزبور از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معاف می باشد

مجلس برای فرآیندهای تولیدی و خدماتی محصولات کشاورزی معافیت مالیاتی درنظر گرفت / پیش‌بینی الگوی کشت در برنامه ششمایلنا: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان نشست علنی امروز سه بند الحاقی به مواد ۴۳، ۴۵ و ۴۶ را به تصویب رساندند.

 

به گزارش حبرنگار پارلمانی ایلنا، نمایندگان در جریان نشست علنی صبح امروز مجلس که به ادامه بررسی جزییات لایحه برنامه ششم اختصاص داشت، بند الحاقی به ماده ۴۳ این لایحه را به تصویب رساندند.

بر این اساس، فرآیندهای تولیدی و خدماتی پیش از تولید نهایی محصولات کشاورزی فرآوری نشده بخش کشاورزی مذکور در بند ب ماده یک قانون تجمیع وظایف بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی که مشمول معافیت از قانون مالیات بر ارزش افزوده نیستند با نرخ صفر محاسبه شود.

این بند با  با ۱۶۰ رأی موافق، ۳۱ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۶ نماینده حاضر در مجلس به تصویب رسید.

در مصوبه دیگر مجلس در بند ژ ماده ۴۵ لایحه برنامه ششم توسعه، دولت موظف است تا پایان سال اول برنامه طرح الگوی کشت را برای تمامی نقاط کشور تعریف کند و طی سال‌های برنامه ششم به مورد اجرا گذارد. وزارت نیرو موظف است تخصیص آب را مطابق طرح الگوی کشت در اختیارکشاورزان قرار دهد.

این بند با  ۱۸۸ رأی موافق، ۱۲ رأی مخالف و ۴ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۶ نماینده حاضر به تصویب رسید.

نمایندگان مجلس با تصویب بند ب ماده ۴۶ لایحه برنامه ششم نیز مقرر کردند عوارض حاصل از چشمه‌های آب معدنی و درمانی در محدوده شهرهایی که ظرفیت توسعه گردشگری دارند، با طی مراحل قانونی در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌های همان منطقه قرار گیرد. منابع حاصله متناسب با دریافت عوارض که به پیشنهاد شورای اسلامی شهر به تصویب شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان می‌رسد، با تصویب کمیته برنامه‌ریزی شهرستان صرف زیرساخت‌های گردشگری همان منطقه می‌شود.

این بند نیز با ۱۶۲ رای موافق، ۲۰ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۲۶ نماینده حاضر به تصویب رسید.

با ما در ارتباط باشید