09120754199-02188787589-46042254 مشاوره حضوری

مشاور مالیاتی کیست و چه خدماتی ارائه می دهد؟

۱-   عنوان محتوا: مشاور مالیاتی کیست و چه خدماتی ارائه می دهد؟
۲-   کلمه کلیدی اصلی مشاور مالیاتی
۳-   کلمه کلیدی مرتبط مسئولیت
۴-   خلاصه محتوا (۵۰ تا ۷۰ کلمه) یکی از دغدغه های تمامی افرادی که صاحب کسب و کار هستند مالیات و انواع آن است. مشاور مالیاتی به شخصی می گویند که اطلاعات کافی در خصوص قوانین و مقررات مالیاتی داشته و می تواند صاحبان این کسب و کارها را برای تدوین بسته مالیاتی و جلوگیری از پرداخت جریمه های سنگین و بی سبب یاری نماید. مشاور مالیاتی اولین خصیصه ای که باید داشته باشد دانش حقوقی و مالی و مالیاتی است.

مشاور مالیاتی کیست و چه خدماتی ارائه می دهد؟

یکی از دغدغه های تمامی افرادی که صاحب کسب و کار هستند مالیات و انواع آن است. مشاور مالیاتی به شخصی می گویند که اطلاعات کافی در خصوص قوانین و مقررات مالیاتی داشته و می تواند صاحبان این کسب و کارها را برای تدوین بسته مالیاتی و جلوگیری از پرداخت جریمه های سنگین و بی سبب یاری نماید. مشاور مالیاتی اولین خصیصه ای که باید داشته باشد دانش حقوقی و مالی و مالیاتی است. هر چقدر مشاور مالیاتی از دانش و تخصص و تجربه بیشتری در مورد پرونده های مالیاتی برخوردار باشد، بهتر می تواند شما را در این مسیر یاری کند. وجود یک چنین مشاورانی باعث می شود صاحبان کسب و کار با اطمینان بیشتری در عرصه های اقتصادی به فعالیت پرداخته و نسبت به آینده نگرانی کمتری داشته باشند.

دغدغه مشاور مالیاتی چیست؟

همانطور که اشاره شد یک کارشناس مالیاتی با تسلط بر قوانین حقوقی و مالیاتی سازمان ها و کسب و کارها را برای فعالیت هدفمند در عرصه اقتصادی یاری می نماید. در واقع این افراد کار مدیریت منابع مالی و نحوه مصرف آن را بر عهده داشته و مرتب به رصد این منابع می پردازند. تنظیم هزینه ها و کاهش آنها به کمترین مقدار ممکن به طوریکه روی کیفیت عملکرد و محصول تاثیر نگذارد و برنامه ریزی برای افزایش سود شرکت از مهمترین وظایف و مسئولیت های یک مشاور مالیاتی محسوب می شود البته یک مشاور مالی مسئولیت ها گسترده و متنوعی دارد که در ادامه به برخی آنها اشاره می کنیم:

 

یک مشاور مالیاتی چه وظایف و مسئولیت هایی بر عهده دارد؟

  • اولین مسئولیتی که توسط این افراد باید به درستی و دقت انجام شود کاهش هزینه های کسب و کار به کمترین مقدار ممکن است به شکلی که روی عملکرد و کیفیت آن تاثیر منفی نگذارد.
  • مشاور مالیاتی حتما باید اطلاعات حقوقی دقیق و به روز داشته باشد تا بتواند مطالبات مالی و مالیاتی شرکت ها و افراد را زنده کرده و البته قدرت تعامل با ارگان های مختلف مالی و مالیاتی هم داشته باشد.
  • مشاور مالیاتی باید روابط عمومی بالا داشته و بتواند با ارتباط برقرار کردن با افراد مختلف نسبت به کاهش مالیات و هزینه های شرکت اقدام نماید. داشتن روابط عمومی بالا یک خصیصه مهم و کلیدی در مشاور مالیاتی است.

 

  • مشاور مالیاتی علامه بر فعالیت های مالیاتی باید بتواند ایده های مالی مفید هم برای شرکت ارائه داده و با استفاده از راهکارهای تاثیر گذار مانع از ضرر و زیان شرکت شود.

گاهی شرکت ها بر سر مسائل مالی و مالیاتی با ارگان های مختلف درگیر می شوند. مشاور مالیاتی باید مانند یک وکیل مدافع مطلع بتواند در این درگیری ها شرکت کرده و شرکت را با موفقیت از آنها خارج نماید.

 

استفاده از مشاور مالیاتی برای صاحبان کسب و کار چه فوایدی دارد؟

مهمترین فایده ای که استفاده از این کارشناسان برای صاحبان کسب و کارها دارد افزایش آگاهی آنها در زمینه مسائل حقوقی و قوانین مالیاتی است. این افراد می توانند آخرین تغییرات قوانین مالیاتی و حقوقی را در اختیار صاحبان کسب و کارها گذاشته تا آنها با استفاده از این قوانین مانع ضرر و زیان سازمان خود گردند چون گاهی عدم اطلاع از این قوانین می تواند زیان های مالی هنگفتی برای سازمان ها در پی داشته باشد.

با ما در ارتباط باشید